Dijaški odbor objavlja razpis za predsednika Dijaške skupnosti Gimnazije Jožeta Plečnika Ljubljana v šolskem letu 2017/ 2018.

Kandidira lahko vsak redni dijak GJPL, ki nima višjega vzgojnega ukrepa. Zaželene so izkušnje z delom  v Dijaški skupnosti in poznavanje njenega delovanja. Vsi potencialni kandidati morajo natančno poznati Statut in anekse k Statutu DS GJPL (poiščite na spletni strani šole – šola, pravila …).

Kandidatura mora vsebovati:

• ime in priimek kandidata, naslov, e-pošto, datum rojstva, razred,
  • izkušnje in znanje,
  • vizijo in načrt dela za šolsko leto 2017/ 2018.

Spodaj priložen razpisni obrazec izpolnite in oddate v tajništvo šole ali pošljete na naslov šole do ponedeljka, 9. oktobra 2017.

Prispele kandidature bodo po e-pošti posredovane vsem predstavnikom razredov naše gimnazije.

Predstavitev programov kandidatov in volitve bodo predvidoma v tednu od 16. do 19. oktobra 2017. Točen dan in ura bosta javljena naknadno.

Po novem statutu se kandidati za predsednika DS GJPL predstavijo članom dijaškega odbora, ti pa na tajnih volitvah izvolijo predsednika z večino glasov.

Volilna komisija:  Grace Ayu Merhar  (3. c), Tjaša Centa   (3. d) in Jerca Bitenc Babnik (3. f).

Mentorica Dijaške skupnosti GJPL:  Ida Jančar, prof.

Razpisni obrazec za kandidaturo