V torek, 4. 5. 2021, bo poteklo pisanje prve izpitne pole pri slovenščini. Izpit bo potekal po pravilih, ki jih določata Pravilnik o maturi in Maturitetni katalog. V skladu s temi pravili se izpit prične ob 9.00. Kandidati pridejo na šolo ob 8.30. Svojo identiteto izkažejo z osebnim dokumentom. Razpored po učilnicah bo objavljen na virtualni oglasni deski.

Posebej opozarjamo, da naj kandidati:

• redno spremljajo informacije v spletnem članku Matura – spremenjene razmere (povezava v zelenem meniju bližnjic)
  • pravočasno preverijo dostop do virtualne oglasne deske (navodilo v omenjenem članku)
  • pravočasno pridejo na šolo (8.30)
  • na šolo ne prinesejo mobilnih telefonov in ročnih ur, saj vnos telefonov in ur v izpitni prostor ni dovoljen, varovana hramba pa ni na voljo
  • upoštevajo vsa splošna navodila glede varovanja zdravja in navodila profesorjev.

Kandidati so dolžni poznati in upoštevati vsa maturitetna pravila. Pri sebi imajo lahko samo dovoljene pripomočke, posedovanje ali uporaba drugih (npr. telefon) se obravnava kot kršitev ustrezne stopnje.

Tomi Zebič, TŠKSM