V četrtek, 11. 4. 2013, je našo šolo obiskala skupina dunajskih srednješolcev z razredničarko gospo Brigitte Ammer Weis. Obisk je potekal v okviru sodelovanja med udeleženkama meddržavne izmenjave slovenskih in avstrijskih učiteljev v šolskem letu 2011/12, profesorico naše šole mag. Jožico Flis Sušjan, in zgoraj omenjeno gostjo, ki našo šolo že pozna, saj je spomladi leta 2012 teden dni pri nas poučevala in hospitirala.

Obisk z Dunaja 1Obisk z Dunaja 2

Dijaki z Dunaja so si v okviru obiska ogledali učno uro v Šolskem muzeju, nato pa so jih pri pouku sprejeli naši dijaki 3. D razreda, ki so za njih pod vodstvom profesorice Alenke Smole pripravili zanimive predstavitve Gimnazije Jožeta Plečnika, Ljubljane in Slovenije . V nadaljevanju je šest dijakov 3. G razreda goste v vlogi turističnih vodnikov popeljalo po Ljubljani. Predstavili so jim znamenitosti in utrip mesta ter se z njimi družili v popoldanskih urah.

Upamo, da se bomo lahko v prihodnjem šolskem letu z dijaki odzvali vabilu na povratni obisk Dunaja.

Vsem sodelujočim in vodstvu šole iskrena hvala za prijeten dogodek.

Jožica Flis Sušjan