V petek, 26. 5. 2017, je na Gimnaziji Kranj potekalo 4. tekmovanje v znanju kitajščine za dijake slovenskih srednjih šol in kvalifikacije za 10. tekmovanje Chinese Bridge v znanju kitajskega jezika za dijake tujih srednjih šol. Tekmovanja sta se udeležili 2 dijakinji, ki na Gimnaziji Jožeta Plečnika Ljubljana obiskujeta tečaj Spoznavanje kitajske kulture in jezika (SKKJ). Zmaga je že drugič zapored odšla v Ljubljano, tokrat pa se lahko veselimo kar dvojne zmage, saj je prvo mesto zasedla Alja Katič (dijakinja BIC), drugo pa Ana Jazbinšek (dijakinja Gimnazije Vič). Za nagrado se bosta udeležili svetovnega tekmovanja v znanju kitajskega jezika Chinese Bridge, ki bo potekalo na Kitajskem. Na dosežek Alje in Ane smo zelo ponosni in jima iskreno čestitamo ter želimo srečno pot na Kitajsko!

dr. Katja Simončič