Dne 22. aprila beležimo dan Zemlje, katerega namen je osveščati vse Zemljane o varovanju okolja.

Na naši šoli smo v sklopu dejavnosti aktivnega državljanstva v 3. D, 3. F in 3. G oddelku pripravili razstavo različnih dijaških izdelkov na naslednje okoljske in naravovarstvene teme:

zgodovina dneva Zemlje; primeri projektov na ekološke teme na Gimnaziji Jožeta Plečnika; predstavitev Regijskega centra za ravnanje z odpadki; Izdelava mobilnega telefona; alternative prevoza v Ljubljani ter trgovine rabljenih oblačil in primeri v Ljubljani.

S tem smo pokrili različne teme in hkrati medpredmetno povezali vsebine aktivnega državljanstva z različnimi vsebinami ekošole.

Izbrani izdelki so razstavljeni na oglasnih deskah v vseh nadstropjih šole ter v ekokotičku v avli 3. nadstropja. Preostali izdelki so predstavljeni na projekciji v avli 3. nadstropja. Iskreno vabljeni k ogledu!

Zahvaljujem se prof. Silan in Vertačnik za vsebinsko in izvedbeno pomoč.

Zahvaljujem se hišniku, g. Markoviču, ter dijaku 2. A, Timu Voljču, za pomoč pri pripravi razstave ter prof. Berščaku in dijaku 2. F, Galu Jekliču, za pomoč pri prezentaciji.

Tim Verstovšek, mentor aktivnosti