Učence devetih razredov, ki se nameravajo vpisati na našo gimnazijo, obveščamo, da je potrebno prijavo za vpis oddati do  11. 5. 2020.

Kandidati prijavnico natisnete, izpolnite in podpišete (kandidat in starš). Na prijavnici za vpis v srednje šole ni potreben podpis in žig ravnateljice oziroma ravnatelja osnovne šole.

DVA NAČINA POŠILJANJA PRIJAVE:

• Prijavnico lahko pošljete priporočeno po pošti (samo priporočeno in NE s povratnico) na naslov: Gimnazija Jožeta Plečnika Ljubljana, Šubičeva ulica 1, 1000 Ljubljana ALI pa
  • prijavnico skenirate (fotografirate) in jo pošljete na elektronski naslov: vpis@gjp.si Po prejemu vaše prijavnice po e-pošti, vam bomo potrdili prejem vaše prijave.

MOREBITNI PRENOS PRIJAVE

Prijavo je možno prenesti na drugo srednjo šolo do 16. 6. 2020. Prenos prijave se izvede v primeru, če si učenec premisli, ali pa se predvideva, da za želeno srednjo šolo ne bo zbral dovolj točk in se odloči raje za drugo šolo.

Glede izvedbe prenosa prijave MIZŠ obvešča o naslednjem:

Da bi se v čim večji meri izognili fizičnim obiskom srednjih šol, ministrstvo svetuje kandidatom, da v primeru, če se bodo odločili za prenos prijave, to storijo tako, da na izbrano srednjo šolo, kjer bodo imeli prvotno prijavnico, na elektronski naslov svetovalnega delavca, ki ureja vpis  (vpis@gjp.si), posredujejo skenirano / fotografirano izjavo, podpisano s strani kandidata in starša, v kateri pisno zaprosijo, da v njihovem imenu svetovalni delavec odjavi kandidata na programu, za katerega je oddal prvotno prijavnico, in jo posreduje na drugo šolo, kamor bi želel kandidat prenesti prijavo. Ministrstvo še svetuje, da kandidati dobro premislijo, kam bi želeli prenesti prijavnico, zato da ne bi prihajalo do večkratnih prenosov prijav enega kandidata.

OSTALE POMEMBNE INFORMACIJE O VPISU IZ NOVEGA ROKOVNIKA (20. 4. 2020)

Maj 2020

Do 11. 5. 2020 – ODDAJA PRIJAV ZA VPIS V PRVI LETNIK SŠ za šolsko leto 2020/21.

• 20. 5. 2020OBJAVA STANJA PRIJAV (koliko učencev se je prijavilo za vpis v posamezni program).  Objava bo na spletni strani MIZŠ.

Junij 2020

Do 16. 6. 2020 do 14. ure ZADNJI DAN ZA PRENOS PRIJAVE – po tem datumu prijave ne bo več možno prenesti na drugo šolo oz. program.

• 24. 6. 2020 – Srednje šole obvestijo prijavljene kandidate o poteku vpisa (kdaj se kandidati zglasijo na šoli in kaj prinesejo s seboj)

26. 6. 2020 do 16hOBJAVA OMEJITEV VPISA  –  na spletni strani MIZŠ – informacije o tem, kateri programi bodo imeli omejitev vpisa.

• Med 30. 6. 2020 in 6.7. 2020VPIS oz. IZVEDBA 1. KROGA – na SŠ prinesete dokumente za vpis (po razporedu SŠ).

Julij 2020

• 6. 7. 2020 do 15h – OBJAVA REZULTATOV 1. KROGA IZBIRNEGA POSTOPKA, seznanitev kandidatov, ki niso bili uspešni v 1. krogu izbirnega postopka z možnostmi v 2. krogu. Ministrstvo posreduje podatke o prostih mestih za drugi krog.
  • 6. 7. 2020 do 16h OBJAVA SPODNJIH MEJ 1. KROGA IZBIRNEGA POSTOPKA – na spletni strani MIZŠ;

Tisti, ki ne bodo izbrani v 1. krogu, se bodo vključili v 2. krog. Vse informacije o tem bodo dobili na SŠ.

• Do 9. 7. 2020 do 13h – Prijava neizbranih v 1. krogu izbirnega postopka za 2. krog izbirnega postopka.
  • 14. 7. 2020 OBJAVA REZULTATOV 2. KROGA IZBIRNEGA POSTOPKA – na SŠ
  • Do 16. 7. 2020 do 13h – Vpis kandidatov, ki so bili uspešni v 2. krogu