Dijake vabimo, da se priključijo srednješolski ekipi prve pomoči. Prvi sestanek bo v torek, 1. 10. 2019, 8. šolsko uro v učilnici 18.

NAMEN:

Razširiti znanje prve pomoči med mladimi, s čimer pridobijo kompetence na področju nudenja prve pomoči in krepijo solidarnost do sočloveka.

IZVEDBA:

Ekipa prve pomoči se od oktobra do maja redno, najmanj enkrat tedensko, srečuje na šoli (enkrat mesečno nas obišče tudi trener RKS OZLJ). Dijaki se učijo teoretičnih osnov prve pomoči in praktično preigravajo oskrbo različnih poškodb, ki se lahko pripetijo v vsakdanjem življenju.

Ekipa se predvidoma enkrat mesečno udeleži skupnega treninga na RKS OZLJ.

Novoustanovljeni ekipi zagotovimo osnovno izobraževanje v mesecu novembru.

PREVERJANJE ZNANJA:

Ekipe svoje znanje preverijo na preverjanju znanja srednješolskih ekip prve pomoči v mesecu aprilu oz. maju. Ekipo za preverjanje sestavlja 6 članov in rezervni član. Šola ima lahko več ekip.

Lepo vabljeni!

Jurij Robič