Mentor: Boštjan Bojadžiev
Člani v šol. letu 2011/12: Gregor Boštjančič (predsednik), Kaj Jež (podpredsednik do 16. 2. 2012), Ajda Šolinc  (tajnica), Lea Rus (tajnica), Saša Štepec (predstavnica DOS), Tamir Morris Potokar Grays (predstavnik 1. letnikov), Blaž Kupljenik (predstavnik 2. letnikov), Drejc Derganc (predstavnik 3. letnikov), Luka Žgajnar (predstavnik 4. letnikov)

Dijaški parlament Gimnazije Jožeta Plečnika Ljubljana je imel v šolskem letu 2011/12 tri plenarna srečanja in več srečanj predsedstva dijaškega parlamenta.
Za novega predstavnika v Svet šole je bil izvoljen Gregor Boštjančič, ki se je pridružil dosedanjemu članu iz vrst predstavnikov dijakov Blažu Kupljeniku. V upravni odbor šolskega sklada je bila predlagana Pia Piskernik Benedičič.
23. 1. 2012, na dan rojstva arhitekta Jožeta Plečnika, so predstavniki dijaškega parlamenta položili venec na njegov grob.
Delovna komisija dijaškega parlamenta za razreševanje pritožb in varuhinja dijakovih pravic Julija Ovsec v tem šolskem letu nista obravnavali pritožb. Predstavniki dijaškega parlamenta so bili v letošnjem šolskem letu zlasti aktivni v Dijaški skupnosti Ljubljana in Dijaški organizaciji Slovenije.

DOS in SVIZ sta 15. februarja 2012 pripravila omizje o nasilju v srednjih šolah pod častnim pokroviteljstvom Urada varuha človekovih pravic RS.

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Dijaški parlament in varuh dijakovih pravic

Mentor: Boštjan Bojadžiev

Člani: Gregor Boštjančič (predsednik), Kaj Jež (podpredsednik do 16. 2. 2012), Ajda Šolinc  (tajnica), Lea Rus (tajnica), Saša Štepec (predstavnica DOS), Tamir Morris Potokar Grays (predstavnik 1. letnikov), Blaž Kupljenik (predstavnik 2. letnikov), Drejc Derganc (predstavnik 3. letnikov), Luka Žgajnar (predstavnik 4. letnikov)