Gymnasium na Prvem programu Radia Slovenija je bil to sredo, 13. 3. 2019, posvečen Gimnaziji Jožeta Plečnika Ljubljana in našim zelenim površinam – urbanemu šolskemu vrtu in veliki terasi.

Dijaki so z novinarko, gospo Liano Buršič, spregovorili o ideji vrta, o njegovem nastajanju, pripravi in skrbi za rastline, o pomenu zelenih površin v mestu, odnosu dijakov do narave in dela z njo, pa tudi o raziskovalnem delu na našem šolskem vrtu.

V oddaji so sodelovali dijaki tretjega in četrtega letnika, Nika, Ruben, Matevž, Matic, Jakob in Pika, ki so bili tudi sami dejavni bodisi pri vzdrževanju vrta ali pri raziskovalni nalogi, povezani z življenjsko dobo substratov urbanega strešnega vrta.

Svoj pogled na šolski vrt in nekaj osnovnih informacij sta dodali tudi mentorici, učiteljici predmeta študij okolja.

Oddaja je bila prijetna in veliko pove o dogajanju na naši šoli. Prisluhnete ji lahko na naslednji povezavi: