V petek, 25. 5. 2018, je potekalo 5. tekmovanje v znanju kitajščine za dijake slovenskih srednjih šol in kvalifikacije za 11. tekmovanje Chinese Bridge v znanju kitajskega jezika za dijake tujih srednjih šol. Tekmovanje je letos prvič potekalo na Gimnaziji Jožeta Plečnika Ljubljana, kar nam je v izredno čast in ponos. Tekmovanja se je udeležila tudi dijakinja Gimnazije Jožeta Plečnika Ljubljana Pia Pajnič, ki že dve leti obiskuje tečaj Spoznavanje kitajske kulture in jezika (SKKJ), in dosegla prvo mesto. Tako je zmaga že tretjič zapored odšla v Ljubljano. Za nagrado se bo udeležila svetovnega tekmovanja v znanju kitajskega jezika Chinese Bridge, ki bo oktobra potekalo na Kitajskem. Na njen dosežek smo zelo ponosni, saj je vanj vložila veliko dela in truda. Iskrene čestitke in srečno pot na Kitajsko!

Katja Simončič